Геологорозвідка ціну уточнюйте Термiн виконання робіт - вiд — до —

Які завдання вирішує геологорозвідка?

 

Зведенню будь-якої будівлі має в обов’язковому порядку передувати дослідження ґрунту на території, де планується забудова. Такий геологічний захід дозволяє точно з’ясувати, що споруда не перекоситься у процесі експлуатації, стіни не покриються тріщинами, чи не з’явиться вогкість.

Нехтування спеціалізованими дослідженнями може закінчитися плачевно: неправильно підібране місце будівництва може призвести до руйнування будівлі. Щоб уникнути таких проблем проводиться геологорозвідка — комплекс заходів, при якому:

  • Вивчається рельєф ділянки за допомогою топографічної зйомки.
  • Відбираються проби ґрунту і вод.
  • Виробляються дослідження відібраного матеріалу в лабораторії.
  • Отримані результати обробляються фахівцями.

Щоб відібрати зразки порід, здійснюється буріння свердловин. Результатом цього заходу є геологічний розріз території, де буде проводитися будівництво. Для отримання проб води вона відбирається з різних глибин. Потім у лабораторних умовах вивчаються фізичні властивості відібраних проб, їх хімічний склад та інші характеристики. Наприклад, ґрунт здавлюють, що дозволяє дізнатися рівень навантаження, який він здатний витримати, або заморожують і з’ясовують, буде він збільшується в об’ємі під час морозів і впливати на стійкість споруди. Отримані дані необхідні для розрахунку фундаменту, вибору будівельних матеріалів та інших рекомендацій.