Технічна інвентаризація ціну уточнюйте Термiн виконання робіт - вiд — до —

Що таке технічна інвентаризація?

 

У широкому сенсі технічна інвентаризація являє систему зі збору, обробки, документування та обліку важливих відомостей про нерухоме майно. Технічній інвентаризації підлягають всі об’єкти нерухомості незалежно від форми власності, цільового та функціонального призначення. Як правило, дана процедура проводиться при здачі споруди в експлуатацію. Однак існує ряд випадків, коли необхідно виконати техінвентаризацію повторно:

  • при продажу майна;
  • при втраті техпаспорту будівлі;
  • при зміні деяких параметрів приміщення;
  • при підготовці проекту приватизації.

 

Важливо, щоб роботи проводилися ліцензованим фахівцем. Тому за допомогою краще звернутися в приватну компанію, яка надає БТІ-послуги. Так ви гарантовано отримаєте бажаний результат, а також заощадите час і сили. У компанії «Геоспектр-7» кожного клієнта чекає грамотна консультація, індивідуальний підхід і висока якість послуг!

 

Види технічної інвентаризації нерухомого майна

Загальноприйнятим критерієм, за яким розділяють цей процес на види, є частота проведення. Тому техінвентаризація може бути:

  • первинною. Характерна для нещодавно побудованих об’єктів капітального будівництва, коли процедура проводиться вперше;
  • плановою або поточною. Здійснюється відповідно до вимог закону про періодичний огляд будівель. Так, техпаспорт БТІ не повинен бути старше 5 років;
  • позаплановою. Проводиться при необхідності внести зміни в якісні й технічні характеристики об’єкта (переобладнання приміщень, зміна планування, реконструкція і т.п.).

 

Говорячи про тип нерухомості (гараж, будинок, цех заводу, квартира), для якого замовляється процедура, то тут відмінностей в механізмі проведення немає. Єдина відмінність — комплектність документів та їх обсяг. Наприклад, техн. інвентаризація приватного будинку потребує складання схеми-плану земельної ділянки в масштабі 1:500 з детальним відображенням усіх господарських будівель, зелених насаджень та інженерних комунікацій (газопровід, водопровід, ЛЕП).

Що є результатом проведення технічної інвентаризації?

За підсумками процедури виготовляється різна обліково-технічна та оцінювальна документація. Найпоширенішими документами є техпаспорт будинку і технічний план. Крім того, на вимогу власника бюро може видати:

  • довідку про вартість нерухомості;
  • експлікацію плану;
  • акт обстеження та інше.

 

Усі задокументовані відомості підшиваються в інвентарні справи, які віддаються на зберігання в архів БТІ.