Нівелювання по квадратах ціну уточнюйте Термiн виконання робіт - вiд — до —

Нівелювання по квадратах

 

Будь-які будівельні роботи супроводжуються проведенням інженерно-геодезичних вишукувань місцевості, в тому числі нівелюванням поверхні. Це поширений метод топографічної зйомки з визначенням різниці висот двох і більше точок щодо заданого рівня. Процедура дозволяє оцінити особливості рельєфу ділянки і попередити можливий перекіс або зсув об’єкта. Тому її проведення слід довірити професіоналам з великим досвідом і високоточним обладнанням.

Що це таке нівелювання по квадратах?

Найпоширенішим методом дослідження місцевості з невираженим рельєфом є нівелювання по квадратах . Воно застосовується на відкритих ділянках з перепадом висот 0,1-0,5 м і виконується в масштабі 1: 500-1: 5000. Робота полягає в розбивці території на квадрати зі сторонами 10-100 м і нівелювання кожного за допомогою необхідних інструментів. Одночасно виконується ситуаційна зйомка місцевості і складається абрис із зазначенням отриманих даних.

Для чого потрібна і чим корисна ця послуга?

Нівелювання поверхні по квадратах необхідно для складання проекту вертикального планування і визначення обсягів земляних робіт. На основі точного топографічного плану можна прийняти найбільш економічно вигідні рішення і звести баланс земляних робіт до мінімуму. При оптимальному «нульовому» варіанті обсяги виїмок і насипів ґрунту рівні між собою. Таким чином, послуга дозволяє скласти точний план зі зваженими проектними рішеннями.

У яких випадках необхідно нівелювання по квадратах?

Нівелювання по квадратах для геодезії пологої ділянки проводиться в наступних випадках:

 • складання плану забудови території;
 • інженерно-геодезичні вишукування ділянки;
 • проектування або введення в експлуатацію будівель і споруд;
 • підведення комунікацій, зведення доріг та інфраструктурних об’єктів;
 • контроль якості будівництва на будь-яких етапах виробництва робіт.

В дану послугу входить польовий етап з розбивкою ділянки і проведенням необхідних замірів. А також камеральний етап з обробкою даних і графічним відображенням результатів у вигляді топографічної карти.

Види процедури

Нівелювання геодезії ділянки проводиться різними способами:

 • геометричним з горизонтальною візирною віссю;
 • тригонометричним з похилою візирною віссю;
 • гідростатичним по системі сполучених посудин;
 • барометричним з урахуванням різниці атмосферного тиску;
 • механічним за допомогою приладів для автоматичного креслення профілю;
 • стереофотограметричним за допомогою стереоскопічних пар фотознімків;
 • аеро-радіо нівелюванням за участю літальних апаратів з радіовисотоміру.

Порядок виконання послуги

Дані роботи вимагають відповідальності та високої кваліфікації фахівців. А для перенесення реперів нівеліром на дно котловану або монтажний горизонт задіюється високоточне обладнання.

Порядок проведення майданного нівелювання :

 1. Топографічна рекогностування (обстеження) ділянки місцевості.
 2. Розбивка території на сітку квадратів за допомогою теодоліта і мірної стрічки з фіксацією кілками.
 3. Прокладка всередині ділянки замкнутого нівелірного ходу.
 4. Нівелювання точок місцевості з фіксацією рельєфу території.
 5. Графічне відображення результатів вимірів у вигляді абрису.

Камеральний етап включає в себе визначення відміток сполучних і проміжних точок. Далі викреслюється топографічний план з відмітками поверхні і горизонталями.

Умови і вартість надання послуги

Для замовлення послуги необхідно надати всі наявні матеріали по майданчику. Ціна робіт визначається індивідуально в залежності від їх обсягу та особливостей. З орієнтовною вартістю подібних робіт можна ознайомитися на нашому сайті.

Після закінчення високоточного нівелювання і обробки результатів клієнту надається актуальний топографічний план з рельєфом і зазначенням відміток місцевості.

Відповіді на типові запитання

Скільки часу буде потрібно?

Терміни виконання робіт в основному залежать від наявного пакету документів. Заявка на послугу обробляється в день звернення і вже на наступний день отримує статус «в роботі».

Які гарантії надаються?

Наша компанія має багаторічний досвід роботи і ліцензії на всі види послуг, що надаються. У нас працюють кваліфіковані інженери, і використовується сучасне обладнання. Тому ми з упевненістю гарантуємо високу якість послуг і на будь-якому етапі готові надати детальну консультацію з відповідями на всі виниклі питання.