Генеральний план міста цену уточняйте Термiн виконання робіт - вiд 3 до 6 месяцев

Генплан міста

 

План розвитку конкретної території на найближчі роки визначає основний містобудівний документ — генеральний план міста. Він складається з графічної частини (карт і схем) та супроводжувальних тестових матеріалів. Генплан зображає наявні інфраструктурні об’єкти та межі окремих районів за цільовим призначенням. Це можуть бути ділянки житлового фонду, промислові території та зони озеленення та відпочинку.

Документ дозволяє технічно правильно та гармонійно вписати нові об’єкти в архітектуру міста з врахуванням усіх природоохоронних та будівельних нормативів.

Як розробляється генеральний план міста?

Документ розробляється групою кваліфікованих експертів та проходить громадські слухання. Він комплексно розв’язує наступні питання:

  • планування та благоустрій будівель і споруд;
  • розміщення транспортних комунікацій;
  • організації інженерних мереж;
  • інші типи використання території міста.

Генплан міста — довгостроковий стратегічний документ, який демонструє перспективний розвиток території на найближчі роки. Законодавство передбачає можливість внесення змін у документ, проте не частіше, ніж один раз на п’ять років. Така необхідність може бути пов’язана з бажанням великого інвестора реалізувати перспективний проєкт. Саме тоді, як затверджений генеральний план передбачає інше призначення обраної ділянки. У подібних випадках у разі згоди громади можна внести відповідні зміни в генплан території.

У результаті документ має задовольняти нагальним проблемам як громади, так і бізнесу. Саме тому все частіше звучить пропозиція про більш гнучкі та динамічні містобудівні документи. Адже місто — це живий організм, потреби якого постійно змінюються та потребують корективів.

Загалом зважений та професійний генеральний план міста дозволяє задати сучасний вектор розбудови території. А це є запорукою сталого та успішного розвитку всієї громади.