Архітектурно-будівельний проект ціну уточнюйте Термiн виконання робіт - вiд 5 до 15 днів

Архітектурно-будівельний проект і його складові частини

 

Надійність і функціональність будь-якого будівельного об’єкта безпосередньо залежать від попередніх досліджень і проектних робіт. Одним з найважливіших документів майбутнього будинку є архітектурно будівельний проект. У ньому детально розглядаються матеріали, конструктивні елементи і зовнішній вигляд об’єкта. А також питання необхідності використання допоміжних конструкцій. Саме тому до якості розробки цієї документації пред’являються найвищі вимоги. А будівельні нормативи регламентуються Законами України «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про архітектурну діяльність» та іншими законодавчими актами.

Що таке і навіщо потрібен архітектурно-будівельний проєкт будинку?

Документ являє собою комплект матеріалів в графічному і текстовому вигляді. У ньому відбиваються і технічно обгрунтовуються всі прийняті архітектурні, будівельні, інженерні та художні рішення. Проект є обов’язковим, виконується з урахуванням всіх законодавчих стандартів і норм, і необхідний для зведення зручного, безпечного і довговічного житла. Тому, щоб уникнути потенційних помилок і дефектів, розробкою підготовчої документації повинні займатися досвідчені і кваліфіковані фахівці. В цьому випадку зазвичай не виникає складнощів з отриманням дозволу на будівництво, а також зведенням і експлуатацією будівлі.

 

Що містить даний документ?

Проект складається з двох великих розділів – архітектурного і конструктивного. Вони розробляються з урахуванням вимог будівельних норм України – ДБН А.2.2-3-2014 «Склад та зміст проектної документації для будівництва» та інших нормативів.

Архітектурна частина будівельного проекту (АР) містить наступну графічну інформацію:

 • види фасадів;
 • плани поверхів;
 • план покрівлі;
 • розрізи будівлі;
 • інші креслення при необхідності.

Також тут розглядаються димовентиляційні канали, природне освітлення і колірні рішення фасадів житла. У тестовій частині АР наводиться опис планувальної та функціональної організації будівлі. А також техніко-економічні показники і композиційні дизайнерські прийоми. Крім того, даються необхідні специфікації прийнятих матеріалів та обладнання.

Будівельна конструктивна частина проекту (КР) містить необхідні розрахунки, креслення і обгрунтування для наступних елементів:

 • фундаменту;
 • плит покриття;
 • конструкції даху;
 • сходових прольотів;
 • інших елементів при необхідності.

В даному розділі на креслення можуть виноситися розрізи, перерізи, вузли та деталі будівлі. А також схема розкладки різних елементів і настанови щодо їх монтажу. У тестовій частині КР наводяться розрахунки будівельних конструкцій та обгрунтування всіх прийнятих інженерних рішень. Оскільки в проекті приймається до уваги специфіка призначення і місця розташування майбутнього будинку, це відбивається на складі і обсязі підсумкової документації.

При необхідності базовий склад архітектурного проекту будинку може бути доповнено розділом внутрішньобудинкових комунікацій – каналізації, водо- і електропостачання, опалення. Також в підрозділі, присвяченому функціональності будівлі, можуть описуватися інші внутрішні комунікації, наприклад, газопостачання або кондиціонування. Крім того, в якості додаткових даних пропонується розробка генплану забудови ділянки. На ньому схематично позначається майбутній будинок, межі території, дороги, під’їзди, водойми, зелені насадження та інше. Докладно склад і призначення проекту обговорюється під час оформлення замовлення.

 

Як замовити архітектурно-будівельний розділ проекту?

Для початку робіт необхідно детальне технічне завдання. Воно складається після отримання заявки на розробку проекту і попереднього його обговорення. У технічному завданні вказуються:

 • тип будівлі – новий об’єкт, реконструкція або капітальний ремонт існуючого будинку;
 • призначення і функціональність будівлі;
 • адреса місця розташування і особисті дані власників;
 • площа ділянки землі і поверховість наявного будівлі;
 • наявність або відсутність інженерних комунікацій;
 • необхідні розділи і інші особливості проекту.

 

Розробка архітектурно-будівельних проектів

Даний документ необхідний для узгодження майбутнього будівництва з відповідними державними установами та службами. Він виконується на основі ескізного плану і є втіленням бажань замовника, а також ідей архітекторів та інженерів.

Терміни та вартість проекту залежить від особливостей об’єкта, складу і кількості документації та розраховується індивідуально. Для не великого проекту, термін виконання робіт складе від 15 до 30 днів. Тим замовникам, хто ще не визначився з побажаннями до майбутнього будинку, пропонується додаткова послуга складання ескізного плану.

Розробка архітектурного проекту починається зі збору та аналізу наявних даних на основі технічного завдання. Після чого вивчається майданчик майбутнього будівництва, визначаються його переваги і недоліки. Під час роботи фахівці обов’язково беруть до уваги наявні містобудівні обмеження – червоні лінії, наявність під’їздів, особливості забудови. І приймають планувальні та композиційні рішення на основі діючих норм і з урахуванням наявного ескізу.

Наші фахівці мають великий досвід виконання проектів архітектурно-будівельних рішень різної складності. Що гарантує отримання точної та професійної документації, виконаної з урахуванням побажань замовника і діючих будівельних нормативів. Ми допоможемо вам реалізувати на папері свою мрію про ідеальне житло, і зробимо це максимально відповідально і якісно.