Червень 09 2020 0Коментарий

Кадастровий номер ділянки: для чого потрібен і як отримати

 

Держреєстр призначає кожному об’єкту нерухомості кадастровий номер. Він – обов’язкова частина процесу присвоєння прав володіння землею. Що це таке, з яких частин складається, що означають ці цифри між двокрапкою?

 

Приклад кадастрового номера:

 • 8000000000 01 006: 7329, де
 • перша група цифр «8000000000» – це регіон або область;
 • друга «01» – це район;
 • третя «006» – це кадастровий квартал;
 • четверта «7329» – це порядковий номер ділянки, відмежованого в зазначеному кварталі (з цього числа також зрозуміло, що до нього відмежоване вже / ще 7328 ділянки);
 • «:» – двокрапка виступає як розділову позначення.

 

Кадастровий номер вказується в кожному свідоцтві про власність і в кадастрової виписки в розділі 1.

 

Для чого потрібен кадастровий номер

Номер є ідентифікатором (унікальний ознака, що дозволяє відрізнятися від інших) земельної ділянки. За таким позначення можна знайти ділянку, як в базах даних, так і на Публічної кадастровій карті.

Відомості про особисте земельній ділянці в цифровому XML-форматі мають вноситися в Національну кадастрову систему. XML-файл зберігає інформацію про територіальному знаходженні землі, її геометричні параметри, відображає площа, відомості про власника та дозволеному використанні.

Найчастіше буває, що державний акт є, а кадастрових ініціалів у землі немає, або такий номер на паперах присутня, але дані про нього в Публічній карті не відображаються.

 

Відсутність номера земельної ділянки не дає права:

 • продати його;
 • оформити в заставу;
 • подарувати;
 • передати в спадщину;
 • оформити документи на приватний будинок.

 

Якщо немає кадастрового номера, то не можна продати, подарувати або заповісти навіть частина будинку. Крім цього, неможливо оформити документи на реконструкцію або будівництво.

Щоб мати можливість здійснювати бажані маніпуляції з землею, яка належить до оформлення майнових прав (переоформлення, здача в оренду), потрібна реєстрація землі в Національній кадастрової системі і призначення їй ідентифікатора. Як його дізнатися? Номер здобувається за допомогою виробництва документів, що визначають (відтворюють) земельні кордону.

 

Що дає знання цього номера

Інформація про кадастр часто грає велику роль в процесі купівлі / продажу землі. За кадастровому номеру можна дізнатися такі характеристики нерухомості, як:

 • реальна (офіційна) площа;
 • дозволена категорія використання землі;
 • будь-які обтяження або їх відсутність;
 • адреса об’єкту.

 

Купуючи ділянку у продавця обов’язково уточнюють кадастровий номер земельної ділянки. Якщо у нього його немає, просять отримати або дізнатися його.

Також легко перевірити, відмежований чи земельну ділянку за допомогою Публічної кадастрової карти. Коли ділянка не відмежований, то купувати його не рекомендують, щоб уникнути виникнення проблем.

Коли ділянка відмежований, викликають геодезистів. Фахівці перевіряють, чи збігаються фактичні межі з інформацією з ЕГРН. Коли кордони не збігаються, тоді ситуацію виправляють через звернення в кадастрову фірму.

Додатково за спеціальним кадастровому ідентифікатором, який проявляється на Публічної карті, можна перевірити відсутність або наявність перетинів земельної нерухомості з сусідніми ділянками по межах межування.

 

Як отримати кадастровий номер

Придбати кадастровий номер можливо виключно на ту землю, на яку є право-дозвільні документи. Присвоюється він за допомогою технічної документації.

У ролі право-дозвільних паперів можуть виступати:

державні акти за старим зразком (державні);

виписка з ДЗК ( «витяг з Державного земельного кадастру»).

Що робити, якщо немає кадастрового номера?

Щоб його отримати потрібно звернутися в земельну компанію і оформити контракт на створення відповідних технічних документів. Після цього на земельну об’єкт приїжджають геодезисти, вимірюють його, зіставляють фактичні розміри і відтворюють кордону.

Потім ділянку слід реєструвати в кадастрової службі, щоб він став відображатися в публічних джерелах офіційно.

За часом така процедура займає від 1 до 4 місяців.

 

Коли його потрібно присвоювати?

Поки ділянка не числиться в Державному земельному кадастрі, він відображається на Публічної кадастровій карті у вигляді порожнього місця. Що може спровокувати інших людей спробувати заволодіти землею в шахрайських цілях. Краще такий ризик виключити.

Додатковою загрозою при відсутності публічних відомостей на карті, можуть стати сусіди. Вони мають можливість внести відомості про власній ділянці в будь-якій формі, навіть з «заходом» на чужу територію! Дозволяються подібні суперечки згодом тільки в суді. Це несе додаткові витрати, витрату часу і нервів. Держреєстр земель – законний регламентований спосіб взаємодій і оформлення прав власності.

 

Чому це важливо?

Заклад даних до земельного кадастру стане позначати, що земля пройшла офіційну реєстрацію, і при виникненні змін у системі ведення держкадастр власнику не знадобиться вдруге доводити права на землю і її законне володіння.

 

Вартість послуг

Тарифи із землеустрою узгоджується між клієнтом і компанією-виконавцем в індивідуальному порядку і визначаються характеристиками земельного об’єкта і запитуваною комплексом послуг.

Комплекс робіт, що дає можливість привласнити кадастрове позначення ділянці, складається з ряду кроків:

 1. Підготовка. Виконавець збирає і аналізує всі офіційні папери. Список включає правові підстави володіння землею, інформацію про спірних кордонах даної землі, будь-які обмежують користування документи (при їх наявності).
 2. Кадастрова зйомка – геодезичне визначення параметрів ділянки.
 3. Зіставлення земельних меж з сусідніми ділянками.
 4. Відтворення розмірів на місцевості.
 5. Складання кадастрового плану.
 6. Виготовлення карт.
 7. Камеральна робота.
 8. Виробництво технічних документів в паперовому та електронному вигляді (XML).

 

Після чого складається заявка про держреєстрацію землі і узгоджена документація із землеустрою. Весь комплекс паперів подається в реєстраційний орган особисто клієнтом або представником виконавця за дорученням.

 

Скільки часу займає отримання кадастрового номера?

Кадастровий реєстратор проводить перевірку прийнятих паперів на відповідність національному законодавству, після чого реєструє землю офіційно.

Період розгляду заявки кадастровим органом: 2 тижні.

Результатом процедури є занесення відомостей про землі реєстратором в державний земельний кадастр та закріплення відповідного номера. Доказом оформлення кадастрового ідентифікатора вважається офіційна виписка ДЗК.

 

Як правильно замовити таку послугу в компанії

Важливо, щоб в контракті коректно прописувалося відведений для робіт час. Згідно статті 28 Закону України «Про землеустрій», період виконання землевпорядних робіт зобов’язаний бути менше 6 місяців.

 

Оформлення кадастрового номера на землю складається з трьох кроків:

 1. Підписання договору на проведення робіт.
 2. Виробництво і узгодження тих. документів.
 3. Оформлення виписки з земельного кадастру.

 

Ідентифікацію та облік землі веде Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру. Перелік паперів, необхідних для подачі розглянуто в цій статті – кадастровий номер

 

Про компанію

Оформлення прав приватизації та кадастрового номера пов’язано з низкою бюрократичних операцій. Прискорити процес в рази можливе за участю грамотної геодезичної команди Геоспектр-7, яка коректно підготує необхідні характеристики земельної ділянки. Маємо в своєму складі сертифікованих інженерів-землевпорядників.

Читати та відповісти на коментар