Серпень 11 2020 2Коментарии

Викопіювання земельної ділянки: як зробити в Україні

 

Викопіювання земельної ділянки – частина кадастрової карти, яка відображає рельєф місцевості і розташування різних об’єктів. Фрагмент є точним графічним зображенням заданої ділянки. Він дає інформацію про місцезнаходження, межі і інших характеристиках. А також містить дані про водні об’єкти та інженерні мережі. Навіть якщо приватна територія тривалий час використовувалася без оформлення подібного документа, в більшості випадків він неодмінно знадобиться. Тому варто розібратися, для чого потрібне викопіювання , як його зробити і які основні особливості даного документа.

 

Для чого потрібо викопіювання земельної ділянки за кадастровим номером?

Даний документ є обов’язковою частиною правовстановлюючої і технічної документації будь-якої ділянки. На відміну від великих планів населених пунктів, викопіювання відображає конкретну ділянку з прив’язкою координат і іншими характеристиками. Масштаб документа дозволяє оцінити найдрібніші деталі місцевості, що особливо важливо при проведенні будівельних робіт. Як правило, він викреслюється в масштабі 1: 500 або 1: 2000, якого достатньо для роботи проектувальника.

 

Також окремий план ділянки використовується в наступних випадках:

 • приватизація, продаж або оформлення договору оренди ділянки;
 • узаконення самозахоплень або самовільно зведених будівель;
 • зміна цільового призначення землі;
 • підведення до будівель інженерних комунікацій;
 • проектування об’єктів та отримання дозвільних документів на будівельні і монтажні роботи.

 

Таким чином, графічний документ дозволяє правильно запроектувати необхідні будови. І переконатися в наявності і розташуванні підземних і наземних комунікацій при проведенні будівельно-монтажних робіт. Крім того, він показує місце розташування ділянки щодо інших земель, його межі, розташування різних об’єктів, комунікацій, доріг, водойм, пішохідних зон та іншого. Цей документ можна використовувати для оцінки діючої ситуації місцевості і визначення перспектив розвитку території.

Так, в статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» йдеться про недопущення передачі території під будівництво за відсутності її детального плану. А дозвіл на проектування об’єкта видається на підставі містобудівної документації та відповідної заяви. Подати такі документи можна онлайн через Портал державних послуг. Або ж особисто в Центрі надання адміністративних послуг.

 

Зміст документа

Оскільки викопіювання – це копія фрагмента плану місцевості, то вона відображає інформацію повного документа. При цьому копіювання може здійснюватися з топографічної або кадастрової карти.

Фрагмент топографічної карти дозволяє вирішувати безліч практичних завдань. На його підставі місцеві служби приймають рішення по розміщенню інженерних комунікацій, пішохідних зон, автомобільних доріг і т. д. Така копія необхідна для дозвільних документів на землевпорядні роботи. Також на її підставі виділяються землі під забудову, передаються у власність або оренду та інше. Крім того, документ може знадобитися для проектування і зведення об’єктів на конкретній ділянці. Або ж на етапі підключення до міських комунікацій. У той час як топографічний план всього населеного пункту в подібному випадку менш корисний.

 

Графічна частина документа може містити таку інформацію:

 • рельєф території, розташування водоймищ, межі паркових зон;
 • поділ території на житлові, промислові та інші зони;
 • позначення автодоріг та іншої транспортної інфраструктури;
 • позначення меж окремих територій і розміщення об’єктів;
 • розташування обмежувальних зон і червоних ліній;
 • розташування газопроводів, електромереж, трубопроводів та інших комунікацій.

 

Для розшифровки графічних даних викопіювання супроводжує текстова інформація. У ній містяться – масштаб, умовні позначення, опис ділянки, експлікація об’єктів і техніко-економічні показники. А також дані виконавців і перелік використаних джерел інформації.

Викопіювання земельної ділянки за кадастровим номером дозволяє уточнити межі своєї і суміжних територій. Такий фрагмент вимагає роботи з офіційними джерелами і якісної обробки зібраних матеріалів. Необхідна інформація відбирається з урахуванням побажань замовника. Зазвичай план по номеру кадастру розробляється для окремої ділянки з охопленням декількох сусідніх. Часто необхідно отримати подібний документ для території, що знаходиться в комунальній власності з метою її покупки або взяття в оренду.

 

Кадастрова карта України

Розробка кадастрової карти країни здійснюється для зручності землевласників і скорочення термінів земельних операцій. Публічний доступ до системи був відкритий в 2013 році. Сьогодні державний кадастр являє собою інформаційну систему відомостей про землі України. Тут можна знайти інформацію про цільове призначення земель, якісних показниках, розподілі між власниками і т. д. За допомогою даної системи зацікавлені особи мають можливість онлайн ознайомитися з відкритими даними про земельні ресурси. При цьому зміна представлених відомостей проводиться після держреєстрації ділянок.

Щоб знайти певну ділянку, необхідно орієнтуватися на місцезнаходження або номер з кадастру. Після виявлення ділянки його власник має можливість звірити отримані дані з зазначеними в акті на землю. Згідно зі статтею 38 Закону № 3613 повну інформацію з єдиної системи мають право отримувати державні кадастрові реєстратори. Вона надається у вигляді довідок, копій або планів. Також подібні відомості доступні центрам надання адміністративних послуг та уповноваженим співробітникам місцевої виконавчої влади. Крім того, ряд посадових осіб отримує доступ до повних даними в режимі читання.

 

Приклади використання фрагмента плану

Викопіювання земельної ділянки – це обов’язковий документ для приватизації і збереження за собою даної території. Тому, якщо земля розташована, наприклад, в судовому або дачному товаристві, варто подбати про закріплення прав на неї. Оскільки одного лише членства в кооперативі або товаристві зі сплатою внесків абсолютно недостатньо. І тільки приватизація ділянки гарантує повні права щодо розпорядження землею. Також даний документ може стати в нагоді для проведення різних робіт безпосередньо на самій ділянці.

Ще одним прикладом використання документа є оформлення оренди на землю. В цьому випадку необхідно чітко знати межі і характеристики обраної ділянки. Це дозволить повноцінно його використовувати і стане запорукою хороших відносин з сусідами.

Також останнім часом багато українців замислюються про свої права на отримання безкоштовного земельної ділянки. Таку землю можна використовувати для будівництва приватного будинку, ведення особистого або фермерського господарства. Оскільки більша частина сільськогосподарських земель уже мають власників, пошук вільної території є непростим завданням. Тому, якщо виявився незайнятий ділянку, слід поспішити з подачею документів, одним з яких повинна стати викопіювання з кадастрової карти.

І нарешті, при оформленні землі може скластися спірна ситуація з власниками сусідніх ділянок. Тоді офіційний документ допоможе прийти до необхідного консенсусу і відстояти належну площа ділянки.

 

Як зробити викопіювання з кадастрової карти?

Оформленням документа в потрібному масштабі займаються кваліфіковані інженери, використовуючи наявні дані. Фактично план відображає повну інформацію про всі особливості ділянки. Оскільки ситуація на місцевості може часто змінюватися, необхідно своєчасно актуалізувати інформацію. Тому при устаревании викопіювання плану земельної ділянки проводиться збір оновлених даних зі складанням свіжого документа.

Компанія «Геоспектр-7» надає повний перелік інженерно-геодезичних вишукувань. Наші фахівці мають багатий досвід в проведенні подібних робіт і підготовці документів, наприклад, кадастрового плану . Працюємо кваліфіковано і швидко. Однією з популярних послуг є викопіювання з кадастрової карти. Наявність відповідних ліцензій дозволяє землевпорядників фірми отримувати повну інформацію з кадастру земель. А відсутність необхідності виконання геодезичних вимірювань забезпечує максимально швидке виконання замовлення.

Якісна камеральна обробка даних гарантує отримання точного і достовірного документа, який дасть повне уявлення про ділянку. Він може використовуватися при оформленні пакета землевпорядної документації та для будь-яких інших цілей. Документ оформляється згідно з усіма вимогами з проставленням печатки компанії. При необхідності можна попередньо ознайомитися зі зразком подібного плану.

2 comments

 1. Доброго дня, чи можна замовити ви копіювання земельної ділянки? Що потрібно для цього?

  Відповіcти
  1. Доброго дня! Так, замовити можливо. Для цьго потрібен кадастровий номер земельної ділянки. Щоб замовити, зателефонуйте за одним із номерів вказаних в контактах.

   Відповіcти

Читати та відповісти на коментар