Березень 27 2020 0Коментарий
Услуги БТИ Днепр

Як Отримати Дозвіл на Будівництво Будинку? – 2021

 

Перед початком будівництва житлового будинку потрібно підготувати пакет документів, що дозволяють провести відповідні роботи. Дозвіл на будівництво є одним з необхідних документів. До того ж потрібно провести безліч обов’язкових дій і зібрати відповідні папери.

 

Для чого потрібен дозвіл на будівництво

Документ є підтвердженням, що проект будівельного об’єкта відповідає містобудівному законодавству і враховуються всі вимоги до подібних споруд. Додатково вказується, що ділянка, де зводиться будинок, не входить в категорію заборонених для проведення даних робіт і розміщення будівлі.

Зведення споруди без отримання відповідного дозволу є незаконним. При виявленні несанкціонованого об’єкта відповідними органами з великою ймовірністю піде його примусове знесення. До того ж власник об’єкта отримає штраф.

Незаконно побудований будинок не вийде під’єднати до централізованих систем комунікації або оформити у власність. Згідно із законодавством отримання дозволу на будівництво обов’язкове при зведенні будь-якого об’єкта.

 

Необхідні документи і роботи

Щоб здійснити будівництво повністю законно, крім дозволу потрібно отримати деякі додаткові документи і провести певні підготовчі дії.

Виписка з реєстру

Приватний будинок дозволено зводити виключно на території, придатної і призначеної для індивідуальної забудови. Офіційне призначення ділянки має відповідати меті побудованого об’єкта.

Дізнатися, підходить земля для будівництва приватного житлового об’єкта чи ні, можна з державного реєстру нерухомості. В відповідному органі може знадобитися сплатити держмито за отримання свідоцтва.

 

Приватні будинки заборонено будувати в наступних місцях:

 • санітарно-захисній зоні поблизу промислових підприємств, автозаправок або ліній електропередач;
 • неподалік від аеропортів, сміттєзвалищ та кладовищ.

 

Самостійно розібратися у всіх тонкощах земельного і будівельного законодавства складно. Набагато простіше звернутися в спеціалізовану компанію, щоб професіонали підготували необхідний пакет документів і провели потрібні роботи.

 

Інженерно-геологічні вишукування

Якість грунту має неабиякий вплив на довговічність і міцність споруди. Грунтові води можуть стати причиною постійного підтоплення фундаменту або підвального приміщення. Щоб уникнути подібного роду проблем, необхідно провести інженерно-геологічні вишукування, які включають ряд процедур і дій:

 • збір та обробку даних про геологічні дослідження;
 • буріння спеціальних свердловин для геологічної розвідки;
 • отримання пробних зразків ґрунту і ґрунтових вод;
 • польові випробування грунту;
 • лабораторний аналіз фізико-хімічних характеристик ґрунтових зразків;
 • перевірка гідрогеологічних умов ділянки і будівельного об’єкта;
 • визначення потенційних небезпек, пов’язаних з геологічними процесами;
 • підготовка звітності про виконану роботу і отримані результати.

 

Інженерно-геологічні вишукування здійснюються в кілька етапів:

 1. У процесі підготовки ділянки вивчаються зібрані матеріали.
 2. В ході польових робіт відбираються проби, здійснюються розрахунки і перевірки на місці, вивчаються грунтові води.
 3. В лабораторії проводиться дослідження пробних матеріалів.
 4. Камеральний етап має на увазі обробку матеріалів, підготовку звітної документації та аналіз кінцевого результату.

 

Проводити подібні вишукування без спеціальних знань, навичок і досвіду неможливо. Тому рекомендується звернутися в компанію, що надає відповідні послуги.

 

Кадастрова виписка

Кожен будівельний об’єкт має власний кадастровий номер, який заноситься в загальну базу нерухомості. З його допомогою можна швидко виявити, де знаходиться споруда і що воно собою являє.

Виписку можна отримати самостійно. Для цього достатньо подати заяву до відповідного державного органу. Документ надається швидко, для отримання потрібно паспорт і заяву власника.

 

Підготовка проекту

Під проектом розуміється докладне креслення майбутньої будови з ретельної плануванням внутрішнього простору. Додатково буде потрібно ситуаційний план, який являє собою креслення земельної ділянки, де представлений майбутній будівельний об’єкт.

Від правильності проекту з точки зору інженерії залежить, чи дозволять зведення будинку чи ні. Головний принцип — будинок повинен бути безпечним для мешканців та оточуючих. Екологічна нешкідливість теж грає важливу роль.

Можуть бути додаткові вимоги, які необхідно враховувати при будівництві. Щоб не заплутатися в численних нюансах, рекомендується попередньо проконсультуватися з фахівцем.

 

Отримання дозволу на будівництво приватного будинку

Дозвільний документ видається архітектурним управлінням міста чи району. Рішення про надання права зведення або відмову приймається на основі наданого пакету документів. Державний орган зобов’язаний вказати точну причину, якщо прохання відхиляється.

Оформлення документації, проведення відповідних робіт, підготовка плану та отримання відповіді від держорганів може затягнутися на кілька місяців. Тому доцільно звернутися до фахівців, які швидко і правильно підготують необхідні папери і проведуть відповідні роботи. Це значно прискорить процес.

Передпроектні дослідження допомагають виявити не тільки поточні геологічні умови, а й потенційні зміни, зумовлені часом, кліматом і іншими факторами. Додатково перед початком будівництва об’єкта можуть знадобитися геодезичні та геологічні дослідження земельної ділянки.

Компанія «Геоспектр-7» надає повний цикл послуг, що забезпечують будівельний процес. До переліку включаються інженерно-геологічні вишукування, які є одним з найважливіших етапів зведення житлового будинку. Ознайомитися з повним переліком послуг і орієнтовними розцінками можна на офіційному сайті компанії.

 

«Геоспектр-7» стабільно працює на українському будівельному ринку більше 9 років. У числі наших клієнтів і партнерів:

 • «Метинвест-СМЦ» — український виробник в сфері металургії;
 • COFCO International — міжнародне агропромислове підприємство;
 • «Интерпайп» — металургійна компанія, що спеціалізується на виробництві труб і коліс для залізничного транспорту.
 • «ДТЭК» — найбільша приватна вертикально-інтегрована енергетична компанія України.
 • «АТБ-Маркет» — велика українська компанія, що спеціалізується на роздрібній торгівлі.
 • «Запорожогнеупор» — один з лідерів з випуску вогнетривких виробів.
 • «Телематика-Днипро» — велика телекомунікаційна організація;
 • Северодонецкое объединение «Азот» — хімічне підприємство;
 • «ПриватБанк» — найбільший банк України.

 

Компанія«Геоспектр-7» пропонує комплекс робіт в області будівництва: від проектування і підготовки пакету документів до геодезичних робіт та інженерно-геологічних вишукувань. Перед початком співпраці з замовником ретельно обговорюються всі нюанси. Підсумкова ціна залежить від обсягу та складності робіт, специфіки та інших факторів.

Менеджери компанії завжди готові відповісти на питання, що цікавлять і допомогти в оформленні попередньої заявки. Щоб безкоштовно проконсультуватися з фахівцем, телефонуйте +38 (050) 370-07-70.

Читати та відповісти на коментар