Грудень 22 2020 0Коментарий

Інженерні вишукування для будівництва очисних споруд

 

Плануючи будівництво очисних споруд , обов’язковим є повне обстеження ділянки майбутньої станції. Воно дозволить виявити особливості рельєфу, грунту і кліматичних умов місцевості. І адаптувати під них проект шляхом підбору відповідних матеріалів, конструкцій і технологій. А також розробити найбільш раціональний і економічно вигідний варіант. Тим більше, що будівництво і реконструкція очисних споруд є масштабну роботу, яка відбивається на житті людей і екології цілого району.

 

Що і як обстежується для проектування очисних споруд стічних вод?

Для забезпечення ефективності, надійності і довговічності очисних споруд проводиться комплексне вивчення майданчика їх будівництва. Фахівці займаються дослідженням наступних факторів місцевості:

 1. Геодезія. Топографічні дані території, особливості рельєфу, наявність природних і штучних об’єктів.
 2. Геологія. Буріння свердловин, взяття проб, лабораторне дослідження складу, властивостей та інших характеристик грунту і води.
 3. Гідрологія. Вивчення наземного водойми-приймача стоків, визначення витрат річки, швидкості руху потоку, рівня води і іншого.
 4. Екологія. Дослідження вплив будівництва, реконструкції та експлуатації об’єкта на навколишнє середовище.

 

Точність і достовірність отриманої інформації дозволяє уникнути осідань, появи тріщин, деформацій і інших потенційних проблем. Саме тому інженерними вишукуваннями повинні займатися кваліфіковані інженери з використанням сучасного високоточного обладнання. А всі роботи проводитимуться в суворій відповідності з діючими державними нормативами.

Вишукування складаються з декількох етапів – підготовчого, польового, лабораторного та камерального. На першому етапі вивчаються вихідні дані проекту і архівні матеріали. Під час польових робіт фахівці виїжджають на місце і проводять всі необхідні виміри, зйомки, забір проб і т. П. Далі в лабораторних умовах проводиться аналіз грунту, води та іншого. І на камеральном етапі аналізуються, обробляються і узагальнюються отримані дані. Результат інженерних вишукувань оформляється у вигляді заключного звіту.

 

Геодезичні дослідження для проектування очисних споруд

Даний комплекс потребує відповідної площі з відповідними умовами. Як правило, обстеження території майбутнього будівництва або реконструкції починається з геодезичних вишукувань. Попередньо аналізуються архівні матеріали по попереднім дослідженням місцевості. Далі в ході польових робіт виносяться межі ділянки, проводиться геодезична зйомка та складається топографічна карта. Також можливе проведення аерофотозйомки, яке дозволяє зафіксувати природні і штучні об’єкти і особливості місцевості.

При будівництві очисних споруд каналізації особливо важливо враховувати рельєф місцевості. Оскільки побутові та промислові стоки рухаються самопливом за рахунок ухилу трубопроводу. Таким же чином очищені стоки скидаються в річку або інший наземний водойму. Тому вдало вибране розташування майбутньої станції дозволить максимально використовувати природний рельєф місцевості. І знизить витрати на проведення земляних робіт. Крім того, при складанні плану враховується певний порядок розташування об’єктів по відношенню один до одного. Під час вивчення ділянки виконується розбивка споруд, колодязів, мереж і т. Д. Для реконструкції проводиться зйомка всіх існуючих об’єктів, інженерних комунікацій та інших особливостей майданчика.

 

Таким чином, якісні геодезичні дослідження перед будівництвом каналізаційних очисних споруд дозволять:

 • вибрати відповідний майданчик розміщення комплексу;
 • ефективно використовувати рельєф місцевості;
 • виконати винос об’єкта в натуру;
 • розробити актуальний топографічний план території.

 

Крім того, геодезична зйомка при зведенні масштабного об’єкту дозволить проконтролювати його відповідність проектної документації.

 

Геологічні вишукування очисних споруд: будівництво, проектування

Оскільки багато об’єктів – відстійники, аеротенки, змішувачі та інші – розміщуються нижче рівня землі, важливо досліджувати геологію місцевості. Ці роботи проводяться в два етапи. У польових умовах здійснюється буріння свердловин і відбір проб породи і грунтових вод в декількох точках майданчика. Після чого в лабораторних умовах досліджується склад і властивості грунту, в тому числі просідання, рухливість і т. П. Крім того, з’ясовується потенційний вплив підземних вод на майбутній об’єкт. Наприклад, вертикальні відстійники можуть бути встановлені тільки при низькому рівні грунтових вод.

При близько розташованих до поверхні ґрунтових водах необхідно пристрій штучних підстав. Або ж ізоляція споруджуваних об’єктів та мереж, якщо середовище досить агресивна до металу і бетону. І, навпаки, на грунтах з високим коефіцієнтом фільтрації і низькому рівні підземних вод вони можуть зводитися на природній основі.

Також під час геологічних вишукувань визначається наявність зсувів, гірничих виробок, підвищеної сейсмічності і т. Д. І складається прогноз змін геологічного середовища з початком експлуатації комплексу.

 

Гідрологічні дослідження для проектування очисних споруд каналізації

Також проектування промислових очисних споруд та побутового комплексу вимагає дослідження водойми, куди планується скидати очищені стоки. Для конструювання випуску необхідно знати мінімальний рівень води в річці. А дані про максимальній позначці дозволять вибрати розташування станції так, щоб вона не затоплювалася під час паводку.

 

При проведенні гідрологічних досліджень можна отримати наступну інформацію:

 • витрата і режим водойми;
 • глибину і швидкість течії води;
 • рівні в різні періоди року;
 • товщину льодового покриву;
 • фізико-хімічні характеристики;
 • бактеріологічні показники води;
 • розташування промислових підприємств;
 • наявність судноплавства і лісосплаву.

 

Інженерно-екологічні вишукування для будівництва локальних очисних споруд

Побутові, промислові, зливові і локальні комплекси очищення стічних вод вимагають оцінки екологічного стану місцевості. Це невід’ємна частина досліджень перед проектуванням, будівництвом і реконструкцією об’єкта.

Особливо важливо оцінити наявність санітарно-охоронних територій, житлової забудови, промислових майданчиків, водних акваторій та іншого. Основне завдання даного дослідження – нейтралізувати потенційну шкідливий вплив об’єктів очищення на навколишнє середовище. Тому фахівці оцінюють поточний стан екології та пропонують заходи щодо захисту природи і населення місцевості. В тому числі, прогнозуються ймовірні аварійні ситуації, і прораховується їх вплив на навколишнє середовище.

 

Де замовити послугу?

Компанія «Геоспектр-7» має штат висококласних фахівців і все необхідне обладнання для якісного проведення інженерних вишукувань . Проектування каналізаційних очисних споруд вимагає ретельного обстеження майданчика. Це гарантує не тільки надійність самого об’єкта, а й екологічну безпеку всього району.

У своїй роботі наші інженери керуються нормативними документами і багаторічним досвідом розробки масштабних і локальних проектів. Також ми готові виконати інженерні вишукування для реконструкції очисних станцій з метою оптимізації їх роботи або розширення продуктивності. Крім того, реконструкція може проводитися через старіння системи і створення несприятливої екологічної обстановки. Актуальні дані про стан майданчика допоможуть розробити технічно обгрунтований і економічно вигідний проект.

Всі роботи виконуються згідно з отриманим технічним завданням. Для досліджень використовується бурові установки, нівеліри, теодоліти, лабораторне та інше необхідне обладнання.

Довіривши інженерні вишукування професіоналам, ви отримаєте достовірні результати досліджень і грамотно складену документацію!

Читати та відповісти на коментар