Серпень 26 2020 1Коментарий

Детальний план території: в межах і поза межами населеного пункту

 

Детальним планом території (ДПТ) називають документ, який має юридичну силу і деталізує генеральний план, встановлюючи межі певної земельної ділянки. Він створюється для визначення й функціонального призначення ландшафту, а також параметрів забудови населеного пункту або його району при необхідності проведення реконструкції або будівельних робіт.

 

Що таке детальний план території?

ДПТ – комплексний документ, в якому збирають інформацію, необхідну при плануванні забудов. План враховує чинні будівельні і санітарні норми, які відносяться до розміщення об’єктів. Якщо передбачається проведення реконструкції, то в ДПТ вказуються поетапні кроки її здійснення. При цьому обов’язково розглядається інформація, що стосується комунікацій, інженерних ліній, зелених зон, розміщення об’єктів інфраструктури, пішохідних зон, автодоріг.

Так як детальний план території відноситься до комплексних документів, він являє собою цілий пакет даних, що складається з матеріалів текстового і графічного характеру. Масштаб креслень зазвичай в межах 1: 500-1: 2000.

Детальний план території є першим документом, який оформляється при необхідності проектування будівель і споруд (інфраструктурних об’єктів, житлових і нежитлових будівель, інженерних конструкцій, житлових кварталів). Також він може знадобитися при необхідності відведення ділянки або вирішення земельних спорів.

Так як документ дозволяє вирішувати широкий спектр завдань, він вимагає ретельного опрацювання. Вся зазначена в ньому інформація повинна бути актуальною і коректною.

 

Для чого складається детальний план території?

Документ передбачає оптимізацію населеного пункту. З його допомогою вдається:

 • визначити, хто є власником конкретної земельної ділянки;
 • змінити цільове призначення ділянки для більш ефективного використання землі;
 • визначити, яке призначення має територія або її окремі частини;
 • виявити ділянки землі, які не використовуються;
 • сформувати план розвитку регіону;
 • визначити, чи можна проводити земельні або інші роботи на незайнятої території;
 • визначити незадіяні ділянки території, які можна передати під будівництво або інші потреби фізичним або юридичним особам.

 

ДПТ можуть використовуватися забудовниками для визначення місця, яке оптимально підійде для будівництва житлових комплексів або інших споруд. При цьому враховуються не тільки геологічні та геодезичні умови конкретної території, а й комфорт при експлуатації такого об’єкта (наявність необхідної інфраструктури, транспортної розв’язки і т. д.).

 

Використовуючи детальний план території, влада міста може коригувати забудову району, оптимізувати інфраструктуру, створювати зелені зони, місця для відпочинку. Потреба у створенні ДПТ виникає перед:

 • початком будівництва будь-якого об’єкта;
 • проведенням реконструкції будівель;
 • проведенням благоустрою території, створенням паркових зон, місць для відпочинку;
 • проведенням робіт по оптимізації інфраструктури.

 

Зазвичай документ розробляють:

 • на території, де планується проводити забудову;
 • в паркових, лісопаркових зонах, поруч з водоймами;
 • на місці запланованої реконструкції будівель і споруд;
 • в промислових зонах.

 

Щоб документ був максимально корисним і ефективним, його розробник повинен досконально вивчити всі тонкощі території. У плані не повинно бути помилок і неточностей. Навіть мінімальне спотворення викладеної інформації може мати серйозні наслідки. Тому довіряти створення ДПТ потрібно професіоналам.

Хто розробляє детальні плани територій? Цим займаються архітектурні та землевпорядні організації. Саме в таку компанію необхідно звернутися, якщо вам потрібен детальний план території.

 

Розробка та узгодження детального плану території

Як зробити ДПТ? Якщо вам потрібен комплексний документ необхідно звернутися до відповідного органу (архітектурну або землевпорядну організацію). Процес створення документа складається з декількох етапів:

 1. Ухвалення рішення органом місцевого самоврядування про необхідність складання документа.
 2. Отримання дозвільного документа, який видається державною інстанцією.
 3. Проведення аналізу генерального плану території (населеного пункту), плану зонування, інших наявних документів. Все це може знадобитися для складання ДПТ.
 4. Розробка детального плану території землевпорядної компанією. Для цього проводиться топозйомка, геодезичні дослідження та інші необхідні заходи. Їх результати узгоджуються з державними кадастровими органами. Додатково потрібно отримати довідку в Держгеокадастрі, де буде вказано про те, що на території, що вивчається відсутні особливо цінні землі.
 5. Оформлення текстових і графічних даних, після чого зразок майбутнього ДПТ підлягає погодженням із замовником і органами місцевого самоврядування або територіальної громади. Для даного етапу відводиться термін в 30 днів.
 6. У деяких випадках можуть проводитися громадські слухання. Для цього органи місцевого самоврядування або представники територіальної громади розміщують інформацію на своєму офіційному інтернет-ресурсі, в інших засобах масової інформації.
 7. На завершальному етапі вже після затвердження ДПТ готується документація із землеустрою.

 

Після затвердження документа складається проект землеустрою території, відведеної під певні роботи. Іноді ДПТ може потребувати коригування або внесення доповнень до вже готовий документ. Зробити це непросто. Внести будь-які виправлення або доповнення до детального плану допускається тільки в тому випадку, якщо виявлені невідповідності документа і місцевості, яка вивчалася. Тому так важливо довірити виконання всіх етапів робіт професіоналам.

 

Доповнення до ДПТ

До документа зазвичай прикладають опорний план, складений за результатами геодезичних вишукувань і топографічної зйомки. Тут вказують межі ділянок і землеволодінь, інженерні комунікації, транспортні мережі, червоні лінії. Додатково може бути внесена інформація про наступне:

 • завдання розвитку досліджуваного об’єкта;
 • екологічна обстановка;
 • проблеми, які є на ділянці;
 • аналіз демографічної обстановки;
 • оцінка стану житлових і нежитлових об’єктів, розміщених на даній території;
 • транспортні та соціальні комунікації, інженерні мережі.

 

Вартість розробки детального плану території

На вартість складання плану впливає багато факторів:

 • причина створення ДПТ;
 • наявність плану зонування або генерального плану;
 • площа досліджуваного об’єкта;
 • наявність на досліджуваній території інженерних конструкцій, водойм та інших об’єктів;
 • обсяг і складність проведених для складання документа робіт;
 • надання додаткових послуг.

 

Остаточна вартість формується в індивідуальному порядку. Довірити складання детального плану території пропонуємо компанії «Геоспектр-7». Багаторічний досвід, команда фахівців і сучасне оснащення дозволяють нам гарантувати якісне надання послуги.

1 comment

 1. Поскольку ДПТ – это градостроительная документация местного уровня, то заказчиком выступают местные органы власти. В случае с Киевом, заказчиком разработки детального плана территории должен выступать город в лице Департамента градостроительства и архитектуры с одной стороны и девелопер – с другой. Между ними и третьей стороной, которой выступает в данном случае исполнитель – организация, занимающаяся градостроительством и имеющая необходимые лицензии, – подписывается трехсторонний договор на разработку ДПТ. Задача городских властей в этом случае заключается в утверждении границы территории, для которой будет разрабатываться документация, а также предоставлении необходимых исходных данных. Несмотря на то, что ДПТ – это градостроительная документация, которая находится в собственности города, к процессу ее разработки планируется привлекать инвесторов. Ст. 10 Закона Украины «О регулировании градостроительной деятельности» предусматривает финансирование разработки ДПТ за счет владельцев или арендаторов земельных наделов.

  Відповіcти

Читати та відповісти на коментар